Контактні телефони 067 642 82 84
050 100 26 82

Юридичний захист медиків

Актуальність питання правової відповідальності медичних працівників в Україні зростає.
Факти невтішні:

Система юридичного захисту УМС

Члени Української Медичної Спілки (УМС) отримують правову допомогу та юридичний захист у разі виникнення конфлікту з пацієнтами та/або відкриття цивільного чи кримінального провадження.

Обсяг правової допомоги та частка покриття витрат на забезпечення юридичного супроводу визначається відповідно до обраного пакету членства — від однієї ґрунтовної консультації, до повного юридичного супроводу та покриття до 100 % витрат на його забезпечення у разі цивільного або кримінального провадження.

Наша команда адвокатів та медичних консультантів щодня на зв’язку. У разі відкриття цивільного або кримінального провадження правову допомогу надає команда фахівців у складі:
 • спеціалізованого адвоката — фахівець, що має офіційний статус адвоката, спеціалізується на питаннях медичного права та має досвід ведення «медичних» справ у суді;
 • спеціального медичного консультанта — лікар, що має юридичну освіту і досвід розгляду «медичних» цивільних і кримінальних проваджень.
  Основні завдання спеціального медичного консультанта:
 • - вивчення клінічного випадку,
  - аналіз висновку комісійної судово-медичної експертизи (СМЕ),
  - формулювання запитань до експертів: уточнюючих запитань при поданні клопотань; формулювання переліку запитань при проведенні додаткових та повторних СМЕ; формулювання переліку запитань до експерта СМЕ при його допиті під час судового засідання;
  - розробка стратегії юридичного захисту медика разом з адвокатами;
 • адвоката-представника (за необхідності) — фахівець, що має офіційний статус адвоката, представляє інтереси медичного працівника на місці (поза межами Києва та Київської області) і працює у тісній співпраці зі спеціалізованим адвокатом та медичним консультантом УМС. Залучення адвоката на місці необхідне для оперативного реагування на ті чи інші ситуації, зокрема, при допитах, обшуках, для подання невідкладних клопотань та скарг на місці. Часто такий адвокат-представник не має досвіду ведення «медичних» справ і саме тому керується фаховими настановами УМС, включаючи формування правової позиції за участі спеціалізованого адвоката та спеціалізованого медичного консультанта від УМС. У Києві та Київській області адвокат-представник, як правило не залучається. За необхідності, медик, що є членом УМС, обирає самостійно для себе адвоката-представника, а УМС оплачує його фактично надані послуги, відповідно до чинного членського пакету та тристоронньої угоди між членом УМС, адвокатом-представником та Українською Медичною Спілкою. При цьому вартість послуг київського спеціалізованого адвоката та спеціалізованого медичного консультанта УМС покриває повністю.

Переваги юридичного захисту від УМС

Дбайте про власну правову безпеку в професії! Долучайтеся до спільноти УМС!

За конфліктної ситуації з пацієнтом рекомендуємо учасникам УМС звертатися якомога скоріше:


In English Українською