Укр. Рос.
 

Законопроект про відміну медреформи, внесений депутатами Шурмою, Мусієм і Папієвим, відхилено

23467172_372526829855989_9013811095635727386_o

Позиція ініціаторів трохи дивна, адже вони подали проект постанови про скасування Закону «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» (№ 6327)».

Тобто автори навіть не ставили за мету протидіяти самій реформі, а лиш хотіли «вибити» фінансування галузі. Так позиція з боку депутатів, які весь час кажуть про необхідність захисту лікаря, принаймні дивна. Бо у разі прийняття їхнього законопроекту  від відсутності фінансування постраждали б і пацієнти, і лікарі.

Якщо є конструктивні зауваження до реформи, а вона дійсно містить неоднозначні питання, то було б доцільно саме ці проблеми і підіймати! Натомість позиція поважних експертів дещо незрозуміла.  У пояснювальній записці до законопроекту, ініціатори прокоментували свою позицію тим, що все суперечить конституції, згідно якої медицина має бути безкоштовною. Останнє в наші країні означає, що і лікар повинен працювати очевидно також, безкоштовно… Стара пісня про безкоштовність медицини використовується для чого завгодно, але тільки не для того, аби щось реально змінити.

Такий висновок повністю підтверджується пояснювальною запискою, яку ці ж автори долучили до законопроекту. В її розділі  «Прогноз соціально-економічних та інших наслідків» автори зазначили: «Схвалення проекту дозволить вжити дієвих заходів щодо усунення порушень вимог Закону  України  «Про Регламент Верховної Ради України».  Тобто, вголос ініціатори говорять про медицину, а справжньою метою їхніх дій є регламент!

Наразі постанова вищезазначених авторів відхилена, і тепер, вірогідно, спікер Ради підпише прийнятий законопроект про медреформу і направить його на розгляд президенту.

Теги: ,


Українська медична спілка © 2016