Укр. Рос.
 

Законопроект про медреформу потрібно розглянути до закінчення сесії, – Порошенко

7214872

Під головуванням Президента П. Порошенко відбулося засідання Нацради реформ, в ході якого розглянуто реформування медичної галузі. Про це повідомляється на офіційному сайті Президента.

Глава держави акцентував на потребі в якнайшвидших реформах. Підготовлений Кабміном законопроект ретельно доопрацьований представниками робочої групи, Адміністрації Президента, комітетів Верховної Ради і т. д. Але низку положень документа ще потрібно доопрацювати.

Президент зазначив щодо неприйнятності можливого положення, яке передбачає, що пакет державних гарантій пацієнту буде встановлювати Уряд. «Ні. У нас пакет гарантій держави має бути закріплений законодавчо», – підкреслив П. Порошенко. Він також звернув увагу на формулювання – не пацієнт, а український громадянин потребує державного захисту. Для іноземних громадян можливе право на отримання медичних послуг через механізми страхування, – додав Президент.

Законопроект визначає правила відбору лікаря і гарантоване право кожного громадянина України на отримання медичного обслуговування. «Я, як Президент, буду строго забезпечувати реалізацію цього права», – наголосив Порошенко. За його словами, мова йде про неприпустимість ситуації, коли лікар, який, наприклад, має хороші зв’язки і проживає біля Харківського національного університету повітряних військ або Одеського інституту сухопутних військ, набрав 4000 курсантів – здорових, молодих, яким не треба до лікаря – отримує фінансування за них і може собі відпочивати в Одесі.
Президент зазначив: законопроект має захищати право на укладення угоди з лікарем для людей із хронічними захворюваннями і тих, хто має потребу в регулярному відвідуванні лікаря. Він додав, що є кілька ідей щодо законодавчого унормування цього питання.

Президент акцентував, що потрібна служба, яка б контролювала якість і ефективність роботи інститутів, що забезпечують реалізацію державної політики в сфері медпослуг.

«Запуск медичної реформи бажано провести через голосування в парламенті до завершення цієї сесії», – закликав П. Порошенко. Він звернувся з проханням до секретаря Нацради реформ, замлави АПУ Дм. Шимківа, в. о. Міністра охорони здоров’я У. Супрун і координатора робочої групи, депутата ВР С. Березенка: за підсумками обговорення протягом короткого часу сформувати пропозиції і передати їх до Уряду.

Теги: , , ,

Українська медична спілка © 2016