Укр. Рос.
 

Якість медпослуг в Україні не відповідає витратам, – Світовий банк

1429180011-1108

Якість медпослуг в Україні НЕ відповідає витратам державного бюджету. Як інформує Цензор.НЕТ, про це в інтерв’ю телеканалу “112 Україна” заявила директор Світового банку

у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен. Вона зазначила, що з часу оголошення незалежності України реформ в системі охорони здоров’я в країні не було, а нинішня система з усіма її проблемами – це спадщина радянських часів: “Ми вітаємо мужні спроби нинішнього уряду реформувати систему охорони здоров’я. Це критично, адже впливатиме на всіх українців “.
“Я була здивована, коли побачила, як багато опору, і задавалася питанням:” Чому? “- продовжує С. Кахконен. – Маю сказати, що це реформа, ось якої виграють усі українці … Багато українців вмирають. Нема виправдань, щоб не вводити цю реформу, але є багато інтересів. Люди, які не обов’язково виграють від реформи, але які виграють від статусу-кво. На жаль, це така ситуація сьогодні. Але, то що я чую від громадянського суспільства – є велика підтримка, щоб реформу Двигало вперед. Те, що намагається робити Міністерство охорони здоров’я сьогодні – вони намагаються модернізувати систему, привести її в 21 століття, імплементувати міжнародні практики, які дали результати в інших країнах і збільшили тривалість життя. З боку Світового банку сподіваємося, що законопроект медичної реформи буде прийнятий українським парламентом “, – резюмувала директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови.

“Україна витрачає великі гроші на медицину. 7% ВВП щорічно – це висока цифра за міжнародними стандартами. Але те, що отримують люди, не відповідає їхнім очікуванням. Якщо подивитися на тривалість життя в Україні, то в середньому – це 71 рік. Це на 10 років менше, ніж в інших європейських країнах. Рівень туберкульозу та ВІЛ, на жаль, в Україні тільки збільшується, а не зменшується, як в інших державах. і тільки 10% домогосподарств в Україні задоволені системою охорони здоров’я. Це такі тривожні дзвіночки, які ми бачимо в системі. Я відвідувала лікарні, центри здоров’я … “, – сказала вона.

Джерело: https://censor.net.ua/n447789

Теги: , ,

Українська медична спілка © 2016