Укр. Рос.
 

Вимоги до постачальників медпослуг можуть бути затверджені найближчим часом, – Ковтонюк

censor_news_big312

Низка нормативних актів щодо автономізації медустанов, серед іншого і вимоги до постачальників медпослуг, можуть бути затверджені найближчим часом.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Серед цих нормативних актів також є перелік платних послуг з медобслуговування, перелік не закладів охорони здоров’я, які підлягають автономізації, а також зразок договіру між установою охорони здоров’я і розпорядником бюджетних коштів.

“Досі ці нормативні акти не були затверджені через ухвалення законопроекту про держфінансову гарантії. Розробка цих актів була під впливом цього закону. Вони будуть узгоджені з цим законом і будуть розроблені в найближчий час”, – сказав він на засіданні підкомітету з медреформу комітету Верховної Ради з охорони здоров’я в середу.

П.Ковтонюк також повідомив, що “найближчим часом” буде затверджено низку нормативних актів щодо медреформи, зокрема, порядок надання первинної меддопомоги, порядок вибору лікаря первинної медичної допомоги та порядок функціонування системи електронної охорони здоров’я (eHealth).

Разом з тим, він зазначив, що для автономізації досить чинних нормативних актів.

П.Ковтонюк нагадав, що за перший місяць 2018 року 75 медустанов самостійно пройшли процедуру автономізації “без якогось наказу і доручення”.

“Зараз, я думаю, цей процес піде активніше”, – сказав він.

Заступник міністра охорони здоров’я закликав обласні департаменти охорони здоров’я поширювати розроблені Міністерством охорони здоров’я методичні рекомендації з автономізації медустанов.

“Методичні рекомендації вже потрапили в усі обласні управління охорони здоров’я. Вони постійно оновлюються, і ми просимо обласні департаменти і міські департаменти поширювати оновлені версії”, – сказав він.

П.Ковтонюк пояснив, що оновлення рекомендацій пов’язано з практичними відповідями на запитання, з якими стикаються медустанови в процесі автономізації на місцях.

Серед таких питань, зокрема, необхідність зміни ЕДРПУО, деякі питання оподаткування та реєстрації підприємств.

“Ми відразу звертаємося до відповідного органу, отримуємо роз’яснення і додаємо в ці рекомендації”, – запевнив П. Ковтонюк.

Разом з тим, він закликав керівників медустанов “не впадати в настрої дикого капіталізму” в розрахунку на отримання прибутку від продажу медпослуг.

“Було, наприклад, що деякі медустанови зверталися до нас, що мовляв, вони хочуть автономізуватися  і почати продавати людям медпослуги. Потрібно розуміти, що основним покупцем медпослуг буде держава в особі НСЗУ”, – сказав він.

Як повідомлялося, Міністерство охорони здоров’я внесло зміни до методичних рекомендацій щодо автономізації медичних установ, необхідної для реформування системи охорони здоров’я. Рекомендації повинні допомогти органам місцевого самоврядування, керівникам департаментів та управлінь охорони здоров’я, а також самим установам в зміні господарсько-правового статусу – перетворення з бюджетної установи на комунальне некомерційне підприємство (КНП).

Автономізація медустанови є обов’язковою для її приєднання до медичної реформи, оскільки тільки статус КНП дозволить медустанові співпрацювати із замовником послуг – Національною службою здоров’я України.

У жовтні 2017 року парламент підтримав у другому читанні та в цілому законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, який впроваджує принцип фінансування “гроші за пацієнтом”.

Джерело: https://ua.censor.net.ua/n3053307

Теги: , ,


Українська медична спілка © 2016