Укр. Рос.
 

Війна проти корупції тільки починається – The Economist про закупівлю ліків Україною

20170527_eud002_0

4-річна програма переходу до системи міжнародної закупівлі ліків Міністерством охорони здоров’я виявилася результативною, – про це повідомляє “Еспрессо.тв” посилаючись на видання The Economist.

Автор статті зазначає, що Україні доводиться воювати на двох фронтах – одна війна з Росією на Донбасі, а інша стосується “одного з найгірших випадків корупції в пострадянській державі”.

У 2016 році МОЗ запустив 4-річну програму переходу на закупівлю ліків від міжнародних установ. У минулому ж бюрократи співпрацювали з постачальниками, щоб підвищувати ціни, а для України це був вкрай важкий вантаж.

МОЗ уклав контракт з британським агентством з питань розвитку Crown Agents і двома органами ООН на закупівлю ліків від свого імені. Програма дала результати в грудні 2016 року: порівняно з 2015-м країна заощадила на закупівлі 38%. Раніше країна мала 2-3 основних постачальника, а Crown Agents привели в країну майже 30 постачальників.

Тим часом організації ООН заощадили 4 з 39 млн доларів, призначених для закупівлі ліків від ВІЛ, туберкульозу та інших інфекційних захворювань.

Теги: , ,


Українська медична спілка © 2016