Укр. Рос.
 

В Україні стартувала медична реформа

8853485cdeb77fadbf12cf88b0c80b8615891b7b

У січні 2017 року в Україні стартувала медична реформа, перший етап якої полягає у зміні фінансування первинної ланки медичної допомоги.

Перетворення в галузі, які передбачено реалізувати протягом цього року, будуть поетапними. Їх запроваджуватимуть, паралельно інформуючи лікарську та пацієнтську спільноти.

У І півріччі медична галузь працюватиме у штатному режимі. Підготовча робота переважно виконуватиметься на рівні МОЗ України, уряду, парламенту, обласних управлінь охорони здоров’я, громад, медичних закладів.

Підготовка галузі до впровадження реформи в першому півріччі 2017 р., зокрема, передбачає:

  1. Доопрацювання нормативної бази щодо реформування, зокрема, двох законів та низки наказів МОЗ;
  2. Адаптація міжнародних протоколів лікування для первинної ланки;
  3. Формування гарантованого переліку послуг (у зв’язку зі збільшенням видатків бюджету на медицину 2017 року середня вартість обслуговування пацієнта на первинному рівні буде переглянута у бік збільшення);
  4. Затвердження на рівні уряду складу та меж госпітальних округів;
  5. Впровадження у лютому 2017 р. референтного ціноутворення;
  6. Впровадження реімбурсації ліків з квітня 2017 р.;
  7. Розробка та впровадження першого компоненту електронної системи охорони здоров’я – реєстру пацієнтів, лікарів, медичних закладів.

Нині МОЗ України підготував календарний план запровадження реформи на 2017 р., а після того, як він буде затверджений Урядом, буде оприлюднено покроковий план.

За інформацією МОЗ України

Теги: , , , , ,


Українська медична спілка © 2016