Укр. Рос.
 

Страйкком НМУ Богомольця просить президента, спікера ВР та прем’єра втрутитися в ситуацію, що склалася у виші (Цензор.нет)

censor_news_big315

Студенти і трудовий колектив Національного медуніверситету ім. О.О.Богомольця оголосили безстроковий страйк.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сторінку вузу у Facebook.

“Страйк оголошено у зв’язку з безпрецедентним брутальним та незаконним втручанням керівництва Міністерства охорони здоров’я України в незалежність та самоврядність НМУ імені О.О. Богомольця, що є грубим порушенням частини 3 ст. 2 Закону України “Про вищу освіту”, Конституції України та інших актів законодавства, що гарантують автономію вищих навчальних закладів в Україні”, – йдеться в повідомленні.

“Починаючи з понеділка 26 лютого, навчальний процес і наукова діяльність у НМУ імені О. О. Богомольця повністю зупиняються на невизначений час, а всі приміщення Університету недоступні для відвідувачів, за винятком приміщень клінік, де лікуються пацієнти”, – наголосили представники медуніверситету.

У повідомленні зазначено, що страйк оголошено страйкомом, до якого увійшли представники Студентського парламенту університету, студентської ГО “Студентська довіра”, студентський профком та студентський актив, а також декани та проректори, профспілковий комітет університету.

Страйкком вимагає від президента негайно втрутитися в ситуацію, від голови Верховної Ради і прем’єр-міністра – “негайно створити комісію з розслідування зловживань керівництвом Міністерства охорони здоров’я” та на час розслідування відсторонити від виконання обов’язків міністра охорони здоров’я Уляну Супрун та її заступників.

Вони також вимагають від Уляни Супрун скасувати наказ про відсторонення ректора НМУ ім. О.О. Богомольця Катерини Амосової та призначення в.о. ректора університету Михайла Захараша, а також негайно забезпечити проведення інтегрованого ліцензованого іспиту “Крок1. Стоматологія”.

Страйкком НМУ Богомольця просить президента, спікера ВР та премєра втрутитися в ситуацію, що склалася у виші 01
Страйкком НМУ Богомольця просить президента, спікера ВР та премєра втрутитися в ситуацію, що склалася у виші 02
Страйкком НМУ Богомольця просить президента, спікера ВР та премєра втрутитися в ситуацію, що склалася у виші 03
Страйкком НМУ Богомольця просить президента, спікера ВР та премєра втрутитися в ситуацію, що склалася у виші 04
Страйкком НМУ Богомольця просить президента, спікера ВР та премєра втрутитися в ситуацію, що склалася у виші 05

Нагадаємо, згідно з розпорядженням Міністерства охорони здоров’я України ректор Національного медичного університету імені Олександра Богомольця Катерина Амосова тимчасово (на два тижні) відсторонена від виконання своїх службових обов’язків.

Складання ліцензійного іспиту “Крок 1. Стоматологія” студентами всіх вищих медичних навчальних закладів відбувалося 20 лютого. Напередодні керівництво Національного медуніверситету ім. Богомольця оприлюднило відкритий лист, в якому повідомило, що в ході підготовки до цього тестування НМУ оголосив відкриті торги через систему PROZORRO із закупівлі послуг Центру тестування для студентів та інтернів протягом 2018 року. Втім, ці торги були зірвані Центром тестування, який не може визначити пропозиції для участі в тендері за наявності альтернативної пропозиції, яку довелося відхилити як таку, що не в повному обсязі відповідала технічним завданням

Так само зазначається, що в день зриву торгів НМУ передав до Центру тестування підписаний проректором проект договору з надання послуг “Крок 1. Стоматологія” на суму 104 202 грн, які закон дозволяє оплатити за тендер.

Як заявив адвокат К.Амосової  Валентин Гвоздій, одним з винуватців зриву сьогоднішніх іспитів в НМУ є заступник міністра охорони здоров’я О. Лінчевський.

У Міністерстві охорони здоров’я була створена комісія для всебічного розгляду ситуації в НМУ ім. О.О.Богомольця, проте її членів та в.о. ректора не пускали до вузу.

23 лютого Наглядова рада НМУ ім. Богомольця висловив підтримку ректору Амосовій.

Джерело: https://ua.censor.net.ua/n3052442

Теги: ,


Українська медична спілка © 2016