Укр. Рос.
 

Сімейний лікар зможе заробити до 700 тис. гривень на рік

dms

У МОЗ України впевнені, що в перші 2 тижні роботи нової сесії парламент розгляне ключові законопроекти щодо медреформи № 6327 і №6604 й ухвалить їх, запустивши реформування в галузі, – про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на сайт МОЗ.

Якщо законопроекти наберуть чинності цієї осені, то з 1 січня 2018 р. в сімейних лікарів почнеться перехід на нову систему фінансування, який триватиме до 2020 року.

Спочатку фінансування пацієнтів, приписаних до сімейного лікаря раніше, збережеться, але буде поступово зменшуватися. Паралельно зростатиме фінансування тих, хто підписав із лікарем декларацію і був включений до електронного реєстру пацієнтів.

За розрахунками МОЗ, на кожного пацієнта 2018 року сімейний лікар буде отримувати близько 370 грн. Колишні розрахунки, за якими на кожного пацієнта виділялося по 210 грн, змінені.

У цю суму не ввійдуть аналізи та інші діагностичні послуги, на що планують передбачити окремий бюджет. При цьому, річний тариф для літньої людини (65+) і малюка – удвічі вищий, ніж на молодого здорового чоловіка 25 років.

Лікар первинної ланки може працювати з державною службою здоров’я в двох статусах – як ФОП і як найманий працівник.

У першому випадку прибуток лікаря ефективної сімейної практики з двома тисячами пацієнтів може доходити до 18 000 гривень, медсестри – до 12 000 гривень. Оскільки середній тариф коливається, то якщо, наприклад, серед пацієнтів будуть діти до 5 років або пенсіонери віком 65+, тариф буде майже вдвічі вищим. Це означає, що лікар первинної ланки з двома тисячами пацієнтів отримуватиме на рік на свою практику близько 700 000 гривен.

Як обіцяють в МОЗ, ліцензійні умови спростять, а прибуток лікар зможе отримувати на власний рахунок. Якщо лікар працює як найманий працівник, то про свою зарплату йому слід домовлятися зі своїм керівництвом.

Надалі ці суми зростатимуть. Так, у бюджетній резолюції на 2019 р. закладено суму в середньому по 450 гривень на рік на пацієнта.

Джерело: https://censor.net.ua/n453407

Теги: , , , ,


Українська медична спілка © 2016