Укр. Рос.
 

Президент підписав закони, що запускають медичну реформу

630_360_1514469958-58751
Президент Петро Порошенко підписав закони України “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів” та “Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості”.

Підписання законів, якими в Україні започатковується медична реформа, відбулося під час робочої поїздки Президента України в Одеську область, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Не реформувати медицину неможливо. Умови, в яких функціонувала медицина, є абсолютно неприйнятними, починаючи від якості медичного обслуговування і закінчуючи мотивацією медичного працівника. І рівень заробітної плати, і ставлення до медичного працівника було абсолютно неприйнятним. … Ми маємо зробити все можливе, щоб і рівень оплати, і престижність були значно вищими. Але в той же час ми маємо захистити пацієнта”, – акцентував Президент.

Щодо міфу про безкоштовну медицину, то Порошенко зазначив, що “треба знайти в собі сміливість і чесно сказати людям: ми зобов’язані надати гарантований перелік медичних послуг безкоштовно, держава має в повному обсязі це  профінансувати”.

Президент наголосив на важливості дотримання права кожного громадянина на якісну медичну допомогу.

“Підписуючи його (закон про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення – ред.), я підтримую необхідність реформ у сфері охорони здоров’я, важливість дотримання права кожного українського громадянина на якісну медичну допомогу, але в той же час я сьогодні направив листа нашому уряду і попросив, щоб була розроблена ціла низка заходів, які не дадуть можливість порушити права громадянина”, – зазначив глава держави.

За його словами, уряд має бути “дуже уважними” при розрахунку тарифів у сфері охорони здоров’я, з розрахунком бюджетних видатків тощо.

Порошенко закликав у разі необхідності внести законодавчі зміни для забезпечення гарантій тощо, щоб медреформа не погіршила стану медичної допомоги для українців.

Президент також підписав закон “Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості”, він подякував команді, яка займалася розробкою законодавчих засад підвищення доступності і якості медицини в сільській місцевості.

“Сільській медицині в Україні – бути” – сказав Порошенко.

Як повідомляв Укрінформ, 19 жовтня Верховна Рада ухвалила закон “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів”, який стане базою для проведення медичної реформи в Україні. Згідно з законом держава гарантує оплату громадянам медичних послуг та лікарських засобів за рахунок державного бюджету, відповідно до встановленого тарифу.

Право на гарантії, незалежно від будь-яких додаткових критеріїв, мають: всі громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України (крім тих, що не є платниками податків в Україні), та особи, яких у встановленому порядку визнано біженцями чи такими, що потребують додаткового захисту.

Новий механізм фінансування буде запроваджуватися поступово: у 2018 році на оплату медичних послуг за кожного конкретного пацієнта перейде первинна ланка медичної допомоги. Протягом 2019-2020 років планується здійснити перехід на нову систему фінансування вторинної та третинної (спеціалізованої) медичної допомоги.

14 листопада Верховна Рада прийняла закон “Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості”, який сприятиме забезпеченню максимальної доступності медичного обслуговування, територіального наближення та сучасного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я у сільській місцевості.

Крім того, документ передбачає укомплектування сільських закладів охорони здоров’я необхідним обладнанням і лікарськими засобами, що необхідні для надання первинної медичної допомоги, а також створення належної інфраструктури на селі.

Закон було підтримано в редакції профільного комітету, враховуючи, зокрема, поправку №110. Згідно з цією поправкою, медична допомога із застосуванням телемедицини передбачає можливість надання пацієнту медичних послуг з консультування, діагностики, лікування з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну інформацією в електронній формі, у тому числі шляхом передачі електронних повідомлень, проведення відеоконференцій (далі – телемедичні послуги).

Телемедичні послуги надаються з метою забезпечення пацієнту вчасного доступу до медичної допомоги належної якості, в тому числі коли відстань є критичним чинником її надання.

При проведенні телемедичних консультацій, консиліумів, телеметрії, домашнього телеконсультування, виконання маніпуляцій та операцій за допомогою електронних та програмних засобів може проводитися запис у тому числі аудіо, відео, а також запис інших параметрів медичного обладнання в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/2373257-prezident-pidpisav-zakon-pro-telemedicinu-na-seli.html

Теги: ,

Українська медична спілка © 2016