Укр. Рос.
 

Поправки до законопроекту про медреформу і доля первинної ланки медичної допомоги. Що буде?

original

Робоча група з доопрацювання до другого читання законопроекту № 6327 про державні фінансові гарантії надання медичної допомоги та забезпечення лікарськими засобами 10 липня врахувала повністю або по суті 396 поправок, – про це на своїй сторінці в Фейсбуці написав заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк:

“…робоча група комітету охорони здоров’я завершила свою місію: текст законопроекту 6327 з урахуванням правок депутатів готовий до розгляду комітетом.

Чотири засідання, кожне по кілька годин і безсонні ночі секретаріату комітету та нашої юридичної команди.

396 правок враховано повністю або по суті. При цьому основна конструкція законопроекту залишилася цілісна, а в багатьох аспектах він став кращий.

Одне критичне рішення ще попереду: яка буде доля первинної ланки медичної допомоги? Чи залишиться вона у старій системі (розподіл медичної субвенції через місцевий бюджет) чи перейде на оплату за кожного пацієнта (з коефіцієнтами) з прямими виплатами з бюджету медичним закладам? Це вирішить сам комітет.

Наша позиція чітка: для реформи це дуже принципове питання. Від нього буде залежати успіх не лише “первинки”, а й реформи в цілому. Якщо “первинка” не перейде на нову модель, у цієї ланки (особливо в селі) не буде шансів на відродження. Тому ми будемо займати безкомпромісну позицію.

Загалом, хочу розчарувати наших критиків, які кажуть, що ми не уміємо працювати з комітетом: робота протягом цього тижня була непростою, але дуже організованою та конструктивною. Дякую народним депутатам, які присвятили цей тиждень роботі над законопроектом.

На мій погляд, робоча група зробила все для того, щоб комітет протягом засідань завтра та в середу прийняв рішення щодо винесення проекту до зали у цей четвер”.

Теги: , ,


Українська медична спілка © 2016