Укр. Рос.
 

Польща має намір спростити умови роботи для лікарів із України

original

Польський уряд планує зробити працевлаштування для українських лікарів простішим, щоб подолати нестачу медпрацівників у польських лікарнях, – про це повідомляє англомовна служба Польського радіо, передає Цензор.НЕТ.

“Ми розглядаємо можливість застосувати німецький підхід до надання іноземним лікарям ліцензій, щоб вони могли практикувати на певному робочому місці”, – повідомила прес-секретар МОЗ Польщі Мілена Заславська.

Як зазначається, зараз медики з інших країн, крім ЄС, повинні підтвердити диплом в Польщі, закрити різницю в освіті і скласти іспити на знання медичної термінології польською мовою, а також на право на роботу в Польщі. Саме ці вимоги й має намір спростити уряд Польщі.

До речі, самі польські лікарі незадоволені своєю зарплатою. Після тритижневої акції протесту молодих лікарів 19 жовтня уряд Польщі оголосив про значне збільшення витрат на охорону здоров’я. Під час акції протесту кілька десятків молодих лікарів почали голодування в дитячій лікарні у Варшаві, до них долучилися протестувальники в Щецині й Лодзі. Вони вимагають збільшення бюджету охорони здоров’я до 6,8% ВВП до 2021 року з нинішніх 4,7%.

Нині в Польщі працює 1 137 іноземних лікарів, включаючи 306 із України, 139 із Білорусі та 81 із Німеччини.

Джерело: https://censor.net.ua/n460000

Теги: , ,

Українська медична спілка © 2016