Укр. Рос.
 

Первинна і вторинна медицина будуть відділені одна від одної – Уляна Супрун

248316

В. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун в інтерв’ю ІА “Укрінформ” розповіла про нововведення у сфері української медицини, зокрема про зміни, що очікують галузь 2017 року.

“Буде фінансування медичних послуг, які надаватимуться на первинному рівні, та екстреної медичної допомоги. Це гарантовані послуги… Пацієнти будуть підписувати договір, контракт зі своїм лікарем. Вони зможуть самі вибирати собі лікаря. Лікар тоді отримує фінансування, щоб займатися пацієнтом або родиною, буде інший рівень – «пацієнт – сім’я», і буде фінансування опіки над цією сім’єю на цілий рік. Але, звичайно, не всі підпишуть контракт до 1 січня. Наприклад, якщо контракт підписали 15 квітня, то це буде до 15 квітня наступного року” – зазначила вона.
Звідки буде приходити фінансування? За словами чиновника, буде створено держагентство – посередник між бюджетом і лікарями/лікарнями. Це бюджетні гроші, вже виділені на медичну субвенцію, а не нові податки. Частина цих грошей буде виділена для первинної ланки. Це агентство буде оплачувати дані послуги.
“Що таке первинна ланка? Є перелік послуг, які входять в первинну ланку. І зараз ми не повинні говорити, скільки коштує кожна послуга, – пояснює в. о. Міністра, – тому що це перелік послуг, які гарантовані і надаються саме на первинній ланці. Так само екстрена медична допомога. Екстрена медична допомога є гарантованою послугою”.
2017 року міністерство працюватиме над вторинним ланкою – вищим рівнем медичної допомоги в лікарнях: “Ми повинні визначити, які саме послуги вони надають і скільки вони мають коштувати. Це може бути як операція, так і консультація вузькопрофільного фахівця. Це ж стосується діагностики, тестів, що виходять за межі первинної ланки. Ми повинні визначити, скільки таких послуг буде цього року, скільки ми витрачаємо на них, і тоді можемо формувати список. Потрібно зробити дуже багато роботи, щоб отримати інформацію саме про такі послуги, щоб ми могли все правильно вирахувати” – зазначила У. Супрун.
Як це відбуватиметься? Первинна ланка – це сімейні лікарі, педіатри або терапевти. Вони матимуть прямий контакт із пацієнтами й отримуватимуть більше інформації. Міністерство буде отримувати інформацію від лікарів первинної ланки й від лікарень. І до кінця 2017 через Diagnosis-related group (DRG) (DRG – система ціноутворення для стаціонарних медичних послуг) стане зрозуміло, скільки ці послуги коштуватимуть і як будуть оплачуватися. Якщо первинна ланка й екстрена медична допомога гарантовані, то послуги вторинної і третинної ланок будуть пораховані інакше – це буде більш традиційна страхова система, коли існують певні послуги, за які сплачується певна сума.
“А на первинній ланці в кожної людини є певна кількість грошей, які за нею «йдуть». І в інтересах сімейних лікарів або первинної ланки, щоб їхні пацієнти були здоровіші, тому що тоді вони не будуть так часто приходити до лікаря, потребувати витрат на лікувальні матеріали й таке інше. Це буде посилення превентивної медицини, спілкування з пацієнтами, щоб вони не хворіли. В Україні мало розвинена превентивна медицина. В основному ми лікуємо пацієнтів, але не займаємося тим, щоб вони не хворіли. На рівні первинної ланки це можливо буде зробити. Чому пацієнти будуть йти до своїх лікарів? По-перше, це спосіб покриття всіх фінансових потреб в первинній ланці без жодної доплати. І ми розуміємо, що зараз пацієнти платять багато за медичну допомогу” – пояснила У. Супрун.

Теги: , , , , ,

Українська медична спілка © 2016