Укр. Рос.
 

Основним ризиком медреформи є неформальні платежі, – МОЗ

censor_news_big31

Основним ризиком медичної реформи є практика неформальних платежів, вважає заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

“Я бачу ризик у тому, що доведеться платити двічі. Реально найбільша проблема і просто ракова пухлина нашої медичної економіки – це неформальні платежі, які величезні”, – сказав він у ході дискусії “Що нам чекати від осені реформ” у Києві в четвер, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

 
П.Ковтонюк відзначив складність “відвикання” системи охорони здоров’я від неформальних платежів, а також підкреслив, що лікарня “отримає по руках”, якщо буде встановлено факт оплати пацієнтом послуг, які вже оплачені з бюджету за розрахованими тарифами. При цьому “тарифи повинні бути економічно обґрунтованими і досить високими, щоб покрити всі витрати клініки”, -додав заступник міністра.
За словами П.Ковтонюка, під час впровадження медреформи доведеться боротися зі “спокусами”: “перша спокуса – пообіцяти людям занадто багато (безоплатних. – Ред.) послуг. Друге – встановити занадто низькі тарифи, щоб люди продовжували нести неформальні платежі”.
 
“Нам доведеться в 2020 році, коли реформа добереться до всіх медустанов, бути дуже технократичними і сказати, що ми, можливо не зможемо сплатити за хорошими ринковими тарифами усі послуги, але ми їх сплатимо чесно. Тоді ми реально поборемо неформальні платежі”, – підкреслив заступник міністра.
Теги: ,

Українська медична спілка © 2016