Укр. Рос.
 

Основний етап медреформи стартує в липні, – Ковтонюк

censor_news_big322

У липні розпочнеться основний етап медичної реформи. Із 2019 року вся первинна медична допомога має працювати за системою “гроші ходять за пацієнтом”.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк заявив на засіданні Кабінету міністрів у середу, 20 червня.

“Популярність цієї програми виявилася дуже несподіваною навіть для нас, оптимістів. Ми розраховували, що за перші місяці декларації з лікарями підпише близько мільйона осіб. Насправді ж трохи більше ніж за два місяці 9 млн українців обрали своїх лікарів. Вони почали обирати лікарів швидше, ніж ми думали”, – сказав Ковтонюк.

Він зазначив, що в містах і селах динаміка реформи однакова. Проте реформа неоднорідно реалізується за регіонами. Лідерами з підписання декларації з лікарями є Вінницька, Харківська, Чернівецька, Полтавська області. Найменші показники в Запорізькій, Одеській, Сумській областях.

“У Сумській області по суті нічого не відбувається. Це викликає занепокоєння, оскільки для цього немає причин, крім організаційної неспроможності. І це робить ведмежу послугу не міністерству, а українцям”, – сказав Ковтонюк.

Він зазначив про відкриття мобільних лабораторій у селах і анонсував подібні зміни по всій Україні. Зі свого боку глава Національної служби здоров’я Олег Петренко повідомив, що до програми підписання декларацій з лікарями долучилися 22 приватні заклади.

“Із середини липня заклади вже отримають на свої рахунки, відкриті в банках, перші гроші. Також розпочнеться друга хвиля підписання декларацій. Із 2019 року всі заклади первинної медичної допомоги мають фінансуватися в індивідуальному порядку на кожного пацієнта”, – анонсував Петренко. Джерело: https://ua.censor.net.ua/n3072451

Теги: ,


Українська медична спілка © 2016