Укр. Рос.
 

Найближчими роками система охорони здоров’я України докорінно зміниться

0bf17de1d28fadb65c71c16a8cc45d40

Незабаром система фінансування охорони здоров’я в Україні зазнає значних змін, – про це повідомила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

Нещодавно уряд затвердив Концепцію змін фінансування системи охорони здоров’я та Концепцію створення системи громадського здоров’я, які, за словами пані Супрун, стосуються зміни системи фінансування в першу чергу: “2017 року передбачається зміна фінансування первинної ланки, в 2018 році – вторинної ланки, високоспеціалізованої медичної допомоги і 2019 року – зміни на третинному рівні. Таким чином, в 2019-2020 роках система фінансування зміниться абсолютно”.

Так, в. о. міністра пояснила, що в перший рік змін фінансування пацієнт обиратиме сімейного лікаря (або педіатра, якщо це дитина) і буде підписувати з ним договір. Це вільний вибір, не прив’язаний територіально до місця проживання. Якщо в сім’ї є і діти, і дорослі, то можна підписати договір і з терапевтом, і з педіатром, або з сімейним лікарем. Кожна людина договір підписуватиме індивідуально – вся сім’я може піти до одного лікаря, або кожен член сім’ї піде до свого. Лікар щороку отримуватиме певні кошти за супровід цього пацієнта: за супровід молодих здорових людей буде найменша ціна, а за людей похилого віку чи дітей – вища.

“У перший рік реформи в бюджеті окремо виділено 21% медичної субвенції на первинну ланку. Планується, що в першу половину 2017 року пацієнти будуть шукати свого лікаря і лікарі почнуть процес підписання договорів. Ми сподіваємося, що до літа вже буде створена державна страховка, і через цю страховку ми будемо платити сімейним лікарям за кожного пацієнта, – додала У. Супрун. – Крім того, 2017 року ми будемо вивчати, які медичні послуги є на вторинному ланці, визначати тариф на кожну послугу за принципом діагностичних родинних груп (так званих DRG). Кожне захворювання, кожна причина звернення до лікаря матиме певний код, і тариф буде визначатися за цими кодами. З 2018 року на вторинному рівні за тими тарифами будуть оплачуватися послуги через державне страхування “, – розповіла Супрун, додавши, що до змін на третинному рівні держава перейде 2019 року, коли всі три ланки працюватимуть через державне страхування.

Нововеддення, які будуть запроваджені, відповідають плану євроінтеграції, за яким українська система охорони здоров’я 2020 року має відповідати європейським стандартам.

Нагадаємо, що 30 листопада на засіданні уряду було схвалено концепцію реформи фінансування системи охорони здоров’я, яку МОЗ розробило за підтримки Мінфіну та незалежних громадських експертів.

Джерело: http://censor.net.ua/n418245

Теги: , , , ,

Українська медична спілка © 2016