Укр. Рос.
 

МОЗ запустить пілотний проект реформи госпіталів на Полтавщині, щоб у 2020 році впровадити її по всій країні, – заступник міністра Ковтонюк

censor_news_big330

Міністерство охорони здоров’я запустить у Полтавській області пілотний проект з реформування госпіталів, а в 2020 році планує впроваджувати реформу по всій Україні.

Про це в ефірі програми “Громадське.Реформа” повідомив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Громадське.

“Що стосується госпіталів, тобто лікарень стаціонарних, ми проведемо пілотний проект. Це буде одна область, ми плануємо поки що Полтавську область, і ми подивимося, як це там працює. З лікарнями набагато складніше, в рази. Там і ситуація складніша в плані управління, і фінансові потоки складніші, і з кадрами там інакше. І взагалі це більш чутлива історія, бо деякі лікарні можуть отримати інші фінансові результати, ніж досі. Тому ми зробимо пілотний проект, а з 2020 року заплануємо широкомасштабне впровадження”, – сказав він.

Також заступник міністра розповів, що у 2019 році МОЗ планує реалізувати реформу вторинної медичної допомоги.

“У 2019 році ми би хотіли, щоб вторинка в частині амбулаторних послуг, тобто консультації спеціалістів: неврологів, кардіологів і всіх -ологів, аналізи та інструментальні дослідження, як-то комп’ютерна томографія, рентгени і це все уже теж було в реформі. Щоб Національна служба здоров’я їх оплачувала в державних і приватних закладах так само, як з первинною допомогою”, – зазначив Ковтонюк.

Крім того, МОЗ розраховує, що в 2019 році первинна допомога – консультація сімейного лікаря, направлення на аналізи, консультація або обстеження – відбуватимуться вже за правилами реформи.

“Тобто є чіткий перелік консультацій, аналізів, обстежень, які покриваються Національною службою здоров’я, і їх можна безоплатно отримати в державному або приватному закладі за вибором людини”, – пояснив заступник міністра.

Він додав, що МОЗ ще не обговорювало з Міністерством фінансів ці питання, але буде “відстоювати” їх.

Нагадаємо, станом на 29 липня близько 14 млн українців обрали лікаря первинної ланки під час загальнонаціональної кампанії “Лікар для кожної сім’ї”.

Джерело: https://ua.censor.net.ua/n3079025

Теги: , ,


Українська медична спілка © 2016