Укр. Рос.
 

МОЗ України скасувало інститут головних позаштатних спеціалістів (офіційно – МОЗ)

1460710572

20 липня скасовано інститут головних позаштатних спеціалістів МОЗ України.

Для пересічного громадянина головний позаштатний спеціаліст МОЗ – це головний лікар в країні з певної спеціалізації, авторитетна особа з науковим ступенем та вченим званням, дуже хорошою репутацією як спеціаліста й чергою пацієнтів на місяці вперед. Крім того, головним позаштатним спеціалістам МОЗ неформально підпорядковувалися обласні головні позаштатні спеціалісти, тобто працювала ціла мережа підлеглих.

Ця практика започаткована в СРСР і не мала своєї подоби в жодній країні світу.

Обов’язки  головних позаштатних спеціалістів МОЗ України полягали у зборі статистики, запровадженні нових методів лікування, формуванні політики галузі. Та протягом останніх років для деяких спеціалістів основним заняттям у Міністерстві стала участь в централізованих закупівлях: раніше – через тендери, тепер – через участь в робочих групах. Відповідно, один лікар обирав назви та типи препаратів, які мала закуповувати вся галузь. Це  витрати мільйонів бюджетних гривень, а то й сотень мільйонів. Один лікар оцінював якість надання медичної допомоги. Один збирав звіти й писав плани…

Робота Міністерства немислима без порад фахівців, без експертної оцінки проблем, що виникають, і тому створені групи експертів МОЗ України – це групи тих фахівців із різних галузей медицини, до чиєї думки прислухається медична спільнота, чию думку враховує Міністерство для прийняття рішень. Необхідно звільнити експертів МОЗ від невластивого лікарям бюрократичного навантаження, проте обов’язково радитися з ними з власне медичних проблем.

Залежно від тих питань, котрі поставатимуть перед Міністерством, кількість груп та їх персональний склад будуть змінюватися.

Положенняhttp://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0488-17

Джерело: http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170720_b.html

Теги: , ,

Українська медична спілка © 2016