Укр. Рос.
 

МОЗ розпочало перевірку медуніверситету ім. Богомольця

censor_news_big311

Комісія МОЗ розпочала перевірку організації ліцензійного іспиту “Крок” для студентів 3-го курсу факультету стоматології НМУ ім. Богомольця.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Міністерства охорони здоров’я.

“Розпочала роботу комісія МОЗ з перевірки належного забезпечення проведення для студентів НМУ ім. Богомольця ліцензійного інтегрованого іспиту “Крок 1. Стоматологія”. Згідно з Наказом МОЗ України №15-Адм. від 20.02.2018, створено комісію для з’ясування ситуації щодо непроведення для студентів НМУ ім. О.О. Богомольця ліцензійного інтегрованого іспиту “Крок 1. Стоматологія”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що цим же наказом ректора Катерину Амосову, згідно з умовами чинного контракту з нею, відсторонено від виконання обов’язків на час проведення комісією перевірки. У міністерстві також повідомили, що 20 лютого Амосова була ознайомлена з наказом і отримала його копію, що засвідчено її особистим підписом. Також на час перевірки було відсторонено директора Центру тестування МОЗ України Ірину Булах.

У МОЗ також зазначили, що звернулися до НМУ ім. Богомольця та Центру тестування з проханням надати комісії копії наявної документації про підготовку та організацію іспиту. Утім, документи були отримані лише від Центру тестування. Також Центр передав до Міністерства охорони здоров’я відеозапис розмови проректора НМУ Олександра Никитюка зі співробітниками Центру.

“У цьому відеозаписі проректор НМУ обіцяє представникам Центру перемогу в цьому тендері. Повна версія відеозапису буде передана в правоохоронні органи для належного реагування”, – зазначили в МОЗ.

НМУ ім. Богомольця за станом на 21 лютого документи на розгляд комісії не надав, зазначили в МОЗ.

У міністерстві також повідомили, що і 20, і 21 лютого вхід у ректорат Національного медичного університету ім. Богомольця був заблокований невідомими особами, які перешкоджали членам комісії, а також тимчасово призначеному в.о. ректора вишу Михайлу Захарашу увійти в будівлю.

У міністерстві повідомили, що внесли до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомості про Михайла Захараша, який призначений в.о. керівника університету на час роботи комісії.

“Згідно зі статутом університету і законами України, Захараш М.П. як виконувач обов’язків керівника університету уповноважений на час роботи комісії здійснювати всі необхідні законні дії для забезпечення роботи університету, включно із забезпеченням безперешкодної роботи комісії та проведенням обов’язкового ліцензійного іспиту “Крок 1. Стоматологія” , – наголосили в МОЗ.

20 лютого представники Міністерства охорони здоров’я після спроб потрапити в приміщення ректорату викликали поліцію.

Нагадаємо, згідно з розпорядженням Міністерства охорони здоров’я України ректор Національного медичного університету імені Олександра Богомольця Катерина Амосова тимчасово (на два тижні) відсторонена від виконання своїх службових обов’язків.

Складання ліцензійного іспиту “Крок 1. Стоматологія” студентами всіх вищих медичних навчальних закладів відбувалося 20 лютого. Напередодні керівництво Національного медуніверситету ім. Богомольця оприлюднило відкритий лист, в якому повідомило, що в ході підготовки до цього тестування НМУ оголосив відкриті торги через систему PROZORRO із закупівлі послуг Центру тестування для студентів та інтернів протягом 2018 року. Втім, ці торги були зірвані Центом тестування, який не може визначити пропозиції для участі в тендері за наявності альтернативної пропозиції, яку довелося відхилити як таку, що не в повному обсязі відповідала технічним завданням.

Так само зазначається, що в день зриву торгів НМУ передав до Центру тестування підписаний проректором проект договору з надання послуг “Крок 1. Стоматологія” на суму 104 202 грн, які закон дозволяє оплатити за тендер.

Як заявив адвокат К.Амосової  Валентин Гвоздій, одним з винуватців зриву сьогоднішніх іспитів в НМУ є заступник міністра охорони здоров’я О. Лінчевський. 

Джерело: https://ua.censor.net.ua/n3051927

Теги: , ,


Українська медична спілка © 2016