Укр. Рос.
 

МОЗ ініціює створення Національної служби здоров’я України

1460710572

Відповідний проект постанови було винесено Кабінетом міністрів на громадське обговорення в рамках реформування системи фінансування охорони здоров’я.

У пояснювальній записці до проекту сказано, що Національна служба здоров’я виконуватиме роль єдиного національного замовника медичних послуг. Зокрема, служба розпоряджатиметься державними коштами, призначеними для покриття витрат на страхування всіх громадян України в рамках державного гарантованого пакета медичної допомоги.

Гарантований пакет медичної допомоги включатиме в себе послуги первинної, вторинної, третинної, екстреної допомоги та медикаментів. Вартість цих послуг буде покрита системою страхування повністю або частково. У разі часткового покриття, пацієнти будуть виробляти офіційну доплату за надані послуги.

Модель оплати “гроші йдуть за пацієнтом”, передбачаної системою медстрахування, дозволить громадянам мати доступ до медпослуг. При цьому виплати за лікування певної людини не будуть прив’язані до розміру індивідуальних внесків, оскільки фінансуватимуться із загального бюджету.

Національна служба здоров’я підписуватиме договір із постачальником медпослуг усіх рівнів і форм власності, що створить конкуренцію між постачальниками. При розрахунку з постачальником медпослуг будуть використовуватися єдині правила і механізми фінансування, а також тариф на одну людину в рік.

Органи місцевого самоврядування залишаться власниками автономізованих медичних установ, спрямовуючи свою діяльність на ефективне управління цими установами з метою залучення коштів, які виділятиме Національна служба здоров’я.

Як повідомлялося, перехід на страхову медицину почнеться 2017 року і триватиме до 2020-го. Трансформація стартує із запуску сімейної медицини європейського зразка, на базі існуючого первинної ланки української системи охорони здоров’я.

Джерело: http://interfax.com.ua/news/pharmacy/378271.html

Теги: , , ,


Українська медична спілка © 2016