Укр. Рос.
 

МОЗ дозволить застосування в Україні міжнародних протоколів лікування

vsyfh

Мін’юст зареєстрував Наказ МОЗ, що дозволяє українським лікарям використовувати міжнародні протоколи лікування та провідні методики медичної допомоги,  – про це повідомив Міністр юстиції П. Петренко.

«На виконання доручення Уряду, не зважаючи на величезний спротив з боку певних псевдоекспертів, учора Мін’юстом було зареєстровано рішення МОЗ про запровадження в Україні нових стандартів клінічних протоколів», – зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, рішення набуде чинності цієї п’ятниці. Це потужний крок для прибирання «радянщини» з українського правового поля.

«…те, що Міністерство охорони здоров’я розпочало амбітну реформу медичної системи, є величезним кроком уперед. Команда Міністерства юстиції готова й надалі підтримувати ініціативи наших колег з МОЗ. Це стосується… й тих ініціатив у напрямку побудови нової української системи медицини, які зараз перебувають на порядку денному Парламенту», – наголосив Міністр юстиції.

Затверджений Наказ дозволяє застосовувати стандарти розвинених країн, але не нав’язує їх, – це, за словами заступника Міністра охорони здоров’я О. Лінчевського, велика перевага.

«Ми визнаємо тим самим доказову медицину. Цей наказ є захистом для грамотних лікарів. Тепер вони мають право використовувати міжнародні протоколи. Дотепер у них такого права не було і наш лікар був змушений «до букви» виконувати українські протоколи, які дуже часто містили і корупційну складову, і недосконалості пострадянської медицини», – зазначив О. Лінчевський. Він переконаний: прийняття цього наказу дає можливість змінити систему охорони здоров’я під потреби пацієнта.

Голова Офісу ефективного регулювання (BRDO) О. Гончарук також наголосив на підтримці ініціатив МОЗ.

«Раніше лікар міг бути покараний за те, що він використовує найкращі світові практики. Такому стану речей давно вже потрібно було покласти край, і зараз це зроблено силами двох міністерств», – зауважив О. Гончарук. За його словами, можливість використання в Україні іноземних правил дасть іноземним лікарям можливість приїжджати до нас для медичної практики чи навчання українських лікарів.

Джерело: https://minjust.gov.ua/ua/news/49126 

Теги: , , ,

Українська медична спілка © 2016