Укр. Рос.
 

Медреформа: сімейні лікарі будуть заробляти до 18 тис. грн, медсестри – до 12 тис.

323809a8c451dc21242bb1213d8707c4_xl

На продовження теми підвищення заробітних плат лікарів. Є ще оптимістичніші прогнози, що оплата такої праці становитиме навіть не 13 тис., а 18 тис. грн. Це реально відчутно.Але головне те, що значно підвищуються зарплати середнього медичного персоналу. Будь-який практикуючий лікар знає, як важливо щоб поруч працював реально кваліфікований асистент, а очікувати чогось від працівника за 1,5 тис. гривень навряд чи доводиться. Якщо зарплата медсестри 12 тис. гривень стане дійсністю, у нас може реально з’явиться медичний персонал середньої ланки, який значно розвантажить лікаря й дозволить йому зосередиться на лікуванні.
Детальніше про цю систему пише “Цензор. НЕТ”.
Отже, на сайті ресурсу зазначено, що з 2018 року лікарі зможуть отримувати до 18 тисяч гривень, 12 тисяч будуть отримувати медсестри, крім того лікарям дозволять оформляти себе як ФОП. При цьому Цензор.НЕТ посилається на повідомлення прес-служби МОЗ, опубліковане в Facebook.
Так, за даними відомства, 2018 року сімейних лікарів чекають такі зміни:
– Перехідний період на нову систему фінансування – до 2020 року. В цей час зберігається фінансування за пацієнтів, які були приписані до сімейного лікаря за старою системою, це фінансування поступово зменшується, зате зростає частка пацієнтів, які уклали з цим лікарем декларацію.
– Середня ставка для сімейного лікаря по вказаній людині 2018 року – 370 гривень.
– Лікар первинної ланки буде мати окремий бюджет на аналізи для пацієнтів.
– Річний тариф за літньої людини (65+) і малюка – вдвічі більший тариф, ніж на чоловіка 25 років.
– Лікар первинної ланки може діяти в статусі ФОП, ліцензійні умови спрощені. В такому випадку бюджет на підтримку пацієнтів піде безпосередньо на його рахунок.
– Якщо лікар працює, як найманий працівник, він погоджує зарплату з керівництвом.
– Власний прибуток лікаря ефективної сімейної практики з 2000 пацієнтами в статусі ФОП – до 18 000 гривень, медсестри – до 12 000 гривень. При цьому, якщо лікарі ФОП будуть об’єднуватися в одному приміщенні, це зменшить витрати і збільшить доходи кожного лікаря.

Джерело: https://censor.net.ua/news/458121/meditsinskaya_reforma_semeyinye_vrachi_budut_zarabatyvat_do_18_tys_grn_medsestry_do_12_tys_grn

Теги: ,


Українська медична спілка © 2016