Укр. Рос.
 

Лікарі, які без відома пацієнтів вноситимуть у базу їхні декларації, кримінально відповідатимуть, – Супрун

censor_news_big319

В.о. міністра охорони здоров’я Уляні Супрун повідомили про випадок внесення в електронну систему охорони здоров’я персональних даних пацієнта без його відома.

“Мені стало відомо про випадок, коли людина прийшла до медичного закладу, щоб підписати декларацію з лікарем, якого вибрала, однак виявилося, що в електронній системі охорони здоров’я вже містяться її персональні дані і декларація, яку вона ніколи не підписувала”, – цитує Цензор.НЕТ повідомлення на facebook-сторінці в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун.

За її словами, зараз з’ясовують, як ці дані потрапили в електронну систему охорони здоров’я, а причетних притягнуть до відповідальності.

“Лікарі та уповноважені особи, які підписують декларації про вибір лікаря у медзакладах, не мають права вносити у систему персональні дані без відома і підпису пацієнта. Це шахрайство з метою заволодіння державними грошима та відповідальність за такі дії буде згідно з Кримінальним кодексом”, – зазначає чиновниця.

Вона підкреслила, що перед початком виплат працівники Національної служби здоров’я уважно вивчать всі декларації, які надійшли від медустанов. “Якщо вони стикатимуться з подібними ситуаціями і медустанови не надаватимуть розумних пояснень – Служба передаватиме заяви до компетентних органів”, – заявила Супрун.

Вона повідомила, що пацієнт, який опинився в такій ситуації, може подати заяву про припинення декларації або підписати декларацію з іншим лікарем – попередня декларація в системі автоматично анулюється.

“Ви також можете звернутися зі скаргою у той заклад, де була підписана декларація про вибір лікаря і використані персональні дані без вашого відома. Лікар у такому випадку має повідомити про це в службу підтримки медичної інформаційної системи, до якої він підключений, і керівнику медичної установи, де була внесена декларація без відома пацієнта. Водночас, лікар на прохання пацієнта може підписати з ним нову декларацію. Стара анулюється автоматично”, – резюмувала Супрун.

Лікарі, які без відома пацієнтів вноситимуть у базу їхні декларації, кримінально відповідатимуть, - Супрун 01
Лікарі, які без відома пацієнтів вноситимуть у базу їхні декларації, кримінально відповідатимуть, - Супрун 02

Нагадаємо, в перший день національної кампанії, 2 квітня 2018 року, “Лікар для кожної сім’ї” декларації про медобслуговування уклали 12,5 тисяч українців. Водночас, процес підписання декларацій із терапевтами, педіатрами та сімейними лікарями почався ще минулого року, під час тестового режиму роботи електронної системи охорони здоров’я. За місяць кампанії декларації з лікарями підписали 2 млн громадян.

Джерело: https://ua.censor.net.ua/n3064256

Теги: ,


Українська медична спілка © 2016