Укр. Рос.
 

Лікарі первинної ланки будуть вести медзаписи в електронній формі за міжнародною класифікацією, – МОЗ

censor_news_big35

Сімейні лікарі, терапевти і педіатри в щоденній роботі будуть користуватися міжнародною класифікацією первинної медичної допомоги (ІСРС-2).

Відповідний наказ затверджений Міністерством охорони здоров’я, передає Цензор.НЕТ з посиланням на прес-службу МОЗ.

«Електронне ведення медичних записів і можливість кодувати причину кожного окремого звернення пацієнта до лікаря – це значний крок на шляху побудови пацієнт-орієнтованої системи охорони здоров’я. МОЗ України затвердило наказ «Про деякі питання застосування україномовного варіанту міжнародної класифікації первинної медичної допомоги (ICPC-2-E)». ІСРС – це найбільш поширена класифікація, яка використовується в первинній ланці багатьох країн світу. ICPC-2 для українських лікарів – нова система, яка дозволяє концентруватися на потребах пацієнтів, а не підлаштовуватись під зручність обробки кодів для формування статистики », – відзначили в міністерстві.

«Зараз значну частину свого робочого часу медичні працівники первинної ланки витрачають на паперову та статистичну роботу, що обмежує їхній час на потреби пацієнтів. Впровадження ICPC-2 з подальшим спрощенням облікових і статистичних форм є важливою складовою системної роботи МОЗ щодо оптимізації роботи лікарів первинної ланки, з метою побудови дійсно пацієнт-орієнтованої системи охорони здоров’я. Наступними кроками МОЗ з впровадження ICPC-2 в 2018 році передбачений запуск навчального онлайн-тренажера для лікарів, поширення навчальних матеріалів і їх інтеграція в медичну освіту на до- і післядипломному рівні, проведення регіональних тренінгів для практикуючих лікарів», – додали в МОЗ.

Міжнародна класифікація первинної медичної допомоги була розроблена Всесвітньою організацією сімейних лікарів (WONCA) в 1987 році, в даний час використовується її друге видання (ICPC-2) з оновленнями 2016 року. Зручність у використанні, постійне вдосконалення і максимальна відповідність змісту діяльності первинної медичної допомоги (ПМД) зробили ICPC-2 ефективним інструментом для збору і аналізу даних як для потреб клінічного управління ПМД, так і для статистичних потреб. Всесвітня організація охорони здоров’я офіційно включила ICPC до своєї групи міжнародних класифікацій (WHO-FIC). Міністерство охорони здоров’я 2017 року підписало угоду з WONCA про ліцензійне використання ICPC-2 в загальній практиці. Українська мова стала 20-ю офіційною мовою, якою була перекладена ICPC-2. А українські лікарі тепер зможуть приєднатися до міжнародного співтовариства медиків, які щодня в своїй роботі використовують цю просту й зручну класифікацію.

Джерело: https://censor.net.ua/n3043605

Теги: , ,

Українська медична спілка © 2016