Коронавірус: в штаті Нью-Йорк копають братські могили, там більше випадків Covid-19, ніж в будь-якій країні
Смертність від коронавірусу в Нью–Йорку б’є сумні рекорди третій день поспіль.
Число випадків зараження коронавірусом в одному тільки штаті Нью–Йорк перевищило статистику будь-якої іншої країни світу. За останню добу там виявлено ще 10 тисяч хворих, і їх загальне число становить тепер 159 937.
В Іспанії, яка донедавна була лідером цього сумного рейтингу, Covid–19 діагностований у 153 тисяч чоловік, в Італії — у 143 тисяч.
При цьому смертей в штаті Нью–Йорк менше, ніж в цих країнах — 7 тисяч проти 15 500 в Іспанії і 18 000 в Італії.
Китай, який став епіцентром спалаху і поширення епідемії, заявляє про 82 тисячі підтверджених випадків на своїй території, померли 3 300 осіб.
Всього на території США зареєстровано 462 тис. випадків і 16 500 смертей.
Загальносвітова статистика — понад півтора мільйона хворих, 95 тисяч померлих.
Братські могили в Нью–Йорку
В інтернеті з’явилися знімки, зроблені з дрона в Нью–Йорку, на яких люди в захисному одязі опускають труни в братську могилу. Видно, як вони спускаються сходами на дно величезної ями.

Ця частина Нью–Йорка — острів Харт — більше 150 років використовується владою міста для масових поховань тих, у кого немає рідних або чиї родини не можуть оплатити похорони.

За даними мерії Нью–Йорка, похорони на острові Харт раніше проводилися не частіше одного разу на тиждень, тепер робота там зупиняється тільки у вихідні.
Зазвичай для цього залучали ув’язнених з в’язниці на острові Райкерс, також розташованого в акваторії Нью–Йорка. Але в розпал епідемії похоронами займаються компанії–підрядники.
«Схоже на 9/11»
У Нью–Йорку третій день поспіль помирає рекордна кількість пацієнтів з коронавірусом. Минулої середи там померло 799 осіб, і з тих пір щоденне число жертв зростає.
При цьому губернатор штату Ендрю Куомо повідомив, що кількість пацієнтів з Covid–19, які доставляються до лікарень, знижується другий день поспіль. На його думку, це відбувається завдяки запровадженим карантинним заходам і соціальному дистанціювання.
«Ця епідемія — безшумний вибух, який накрив суспільство і обирає своїх випадкових жертв з особливою жорстокістю, все це схоже на те, що ми вже бачили 11 вересня», — порівняв губернатор нинішню ситуацію з терактами в Нью–Йорку 11 вересня 2001 року.
У четвер влада США знизила загальнонаціональний прогноз смертності від коронавіруса.
В інтерв’ю телеканалу Ен–бі–сі глава екстреної комісії по боротьбі з коронавірусом при Білому домі Ентоні Фаучі сказав, що по всій країні від Covid–19 загине близько 60 тисяч чоловік. В кінці березня Фаучі вважав, що число жертв складе 100-200 тис. чоловік.
За складеними раніше прогнозами уряду США, приблизно стільки ж — до 60 тисяч осіб — можуть померти від простого грипу в період з жовтня 2019 по березень 2020 року.
Однак віце–президент США Майк Пенс нагадав в четвер, що Covid–19 приблизно втричі заразніший за грип.
Стрільба в Чикаго
У Чикаго почастішали випадки нападів з вогнепальною зброєю.
Через введені карантинні заходи бізнес в неключових галузях зупинився в 42 штатах країни, що призвело до найбільшої за багато десятиліть кризи в економіці США.
За останніми даними, за допомогою з безробіття звернулися шість мільйонів американців. Загальна кількість американців, що залишилися без роботи за останні три тижні, становить 16,8 млн осіб.
У Чикаго введена заборона на продаж алкоголю після 21:00 з метою запобігти порушенню заборони на дозвілля великими компаніями.
«Ми вводимо цю заборону, тому що занадто багато окремих осіб і цілі бізнеси порушують розпорядження залишатися вдома», — заявила в середу мер Чикаго Лорі Лайтфут.
Крім того, в місті відбуваються напади з використанням вогнепальної зброї. У минулий вівторок було вбито сім осіб і поранено 14.
«Кожне ліжко в реанімації, яке займає людина з вогнепальним пораненням, могло б бути віддане чиїйсь бабусі, людям, яким загрожує смерть від пандемії», — сказав шеф поліції Чикаго Чарлі Бек.
Штат Іллінойс, столицею якого є Чикаго, входить до числа штатів з високим показником поширення коронавірусу поряд зі штатами Нью–Йорк, Вашингтон, Луїзіана, Міссісіпі, Мічиган і Вісконсин.
Аборти в розпал пандемії: суд Техасу заступився за жінок
Суд Техасу тим часом частково скасував тимчасову заборону на аборти, введену владою штату в зв’язку зі спалахом епідемії коронавірусу.
Це було зроблено для того, щоб не займати медичний персонал та обладнання на процедури, які влада назвала несуттєвими з медичної точки зору.
Однак, головний суддя округу Лі Якель, призначений на цю посаду ще Джорджем Бушем, порахував, що це невиправдане порушення прав жінок на переривання вагітності, і наклав обмеження на рішення влади.
У штатах Алабама, Айова, Огайо і Оклахома введено такі ж тимчасові заборони на аборти.
Експерти відзначають, що в розпал епідемії коронавірусу в американському суспільстві з новою силою проступили розбіжності з питань, які країна не може вирішити вже багато десятиліть.
Наприклад, чи повинні закритись магазини зброї на період епідемії, або чи повинні церкви слідувати забороні на масові зібрання, враховуючи, що релігія в США відділена від держави.
Джерело: https://www.bbc.com/russian/news-52236656?fbclid=IwAR2RN7oiXR9ObP0ZiamIHmQZuWPU2EzdYYxpRuUJGdFi59b7nWZHI8buyds
Теги: COVID-19, карантин, США