Укр. Рос.
 

Кабмін затвердив плату лікарям первинної допомоги за категоріями пацієнтів

censor_news_big328

Кабінет міністрів затвердив тариф на оплату медичних послуг первинної медичної допомоги в розмірі 370 грн на рік за обслуговування одного пацієнта, який підписав декларацію з лікарем.

Відповідне рішення про затвердження “Порядку реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної меддопомоги на 2018 рік” уряд прийняв на засіданні в середу, 25 квітня, передає БізнесЦензор з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Також затверджено коректувальні коефіцієнти для п’яти вікових груп. Так, за обслуговування дитини до п’яти років лікар буде отримувати чотири капітаційні ставки (1,48 тис. грн), дитини від шести до 17 років – 2,2 ставки (814 грн).

За надання первинної медичної допомоги особам віком від 40 до 64 передбачено 1,2 ставки (444 грн), від 65 років – дві ставки (740 грн). Відповідно, одну ставку лікар буде отримувати за пацієнта віком від 18 до 39 років.

Крім того, у разі, якщо медобслуговування пацієнта, який підписав декларацію, здійснюється в гірських населених пунктах, коригувальний коефіцієнт становить 1,25 (462 грн). Місце обслуговування пацієнта визначається відповідно до декларації про вибір лікаря.

При цьому оплата за обслуговування пацієнтів з “червоного” списку – пацієнта, який не вибрав свого лікаря і не підписав з ним декларацію, становить 240 грн. Стосовно до них не застосовуються коригуючі коефіцієнти.

Крім того, Кабмін затвердив ще одну постанову, необхідну для реалізації медичної реформи, – “Деякі питання електронної системи охорони здоров’я”, якою визначено порядок функціонування електронної системи охорони здоров’я, а також порядок і обсяг оприлюднення Національною службою здоров’я відомостей з системи eHealth.

Електронна система охорони здоров’я України eHealth є елементом медичної реформи, що забезпечує документообіг, обмін медичної інформації, а також дозволяє здійснювати оплату медичним установам послуг, наданих пацієнтам в рамках програми медичних гарантій.

Кабмін в середу 25 квітня також затвердив порядок підписання, внесення змін і припинення договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій між Національною службою здоров’я України (НСЗУ), яка виконує роль замовника медичних послуг і медичними установами, а також типову форму договору.
Як повідомлялось, раніше Кабін дозволив Національній службі здоров’я України (НСЗУ) здійснювати передоплату медичним установам за надання послуг первинної медичної допомоги.

Джерело: https://biz.censor.net.ua/n3063228

Теги: , ,


Українська медична спілка © 2016