Укр. Рос.
 

“Гроші пішли за пацієнтом”, – Супрун розповіла про перші успіхи медреформи

censor_news_big324

Українські медустанови, які уклали договори з Національною службою здоров’я України, уже отримали перші виплати за принципом “гроші йдуть за пацієнтом”,які на порядок перевищують суми, що надходили раніше.

Про це написала у Facebook в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, повідомляє Цензор.НЕТ.

244 мільйони гривень – 152 платіжки НСЗУ – переказано Державною казначейською службою України у медзаклади, де працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри. Це наші чемпіони змін – заклади тих міст, громад та сіл, які добре підготувалися до трансформації системи охорони здоров’я та першими уклали договори з Національною службою здоров’я України”, – повідомила Супрун.

Вона сказала, що кожен з цих закладів отримає фінансування відповідно до пацієнтів, які підписали декларації з їхніми лікарями. В.о. міністра наголосила, що для багатьох це значно більше коштів, ніж вони отримували щомісяця за старим принципом, і навела приклади.

Центр первинної допомоги в місті Селидове в Донецькій області, який отримував близько 1 мільйона гривень, сьогодні отримає майже 2 мільйони гривень. А в селищі Нова Борова Житомирської області, медзаклад, який отримував 183 тисячі гривень, за своїх пацієнтів отримав понад 277 тисяч гривень”, – розказала Супрун.

Крім того, вона повідомила, що 9 медустанов, які уклали договори з НСЗУ, поки не отримали грошей і назвала причини.

9 закладів, які уклали договори з НСЗУ, зможуть отримувати фінансування, коли усунуть виявлені Службою недоліки. У 8-ми з них закінчилася ліцензія, але вони в процесі поновлення. Один медзаклад мав помилку в документах і наразі з’ясовує цю ситуацію разом зі Службою. Наступного тижня і ці заклади отримають фінансування від НСЗУ”, – написало в.о. міністра.

Гроші пішли за пацієнтом, - Супрун розповіла про перші успіхи медреформи 01

Джерело: https://ua.censor.net.ua/n3076490

Теги: , ,


Українська медична спілка © 2016