Укр. Рос.
 

Достойна зарплата лікаря: реальність і перспектива

308425_0

12-13 тисяч гривень на місяць – це очікуваний рівень заробітної плати для окремих категорій медиків у разі здійснення медичної реформи за версією, пропонованою МОЗ.

Можливо, це не викличе ентузіазму серед лікарів, які давно мають доходи, значно вищі за середні, але неможливо не погодитися, що це разюча різниця порівняно з сьогоднішнім днем для багатьох інших. Так, українські медики змушені були навчитися виживати без держави, і багато з них давно не потребують її «допомоги». Та не всі лікарі працюють у містах, де населення не тільки звертає більше уваги на власне здоров’я, але і є відносно забезпеченим, розуміє й цінує роботу лікаря та вважає за необхідне відзначити його роботу. Більшість медиків працює в місцевості, де населення майже доведене до зубожіння, а робота лікаря там не менш потрібна й відповідальна. Саме для цієї категорії людей «оновлення» заробітної плати до рівня 12-13 тисяч гривень, якого планують досягти реформуванням системи, не може бути поганою новиною.

Відповідно до інформації МОЗ, із 2019 року всі медичні заклади вторинної і третинної ланки почнуть перехід на нову модель фінансування. Національна служба здоров’я перераховуватиме медзакладам гроші за надану послугу за затвердженими тарифами, єдиними для всієї країни. У цьому тарифі закладені всі витрати на її надання допомоги, у т. ч. оплата праці медичного персоналу.

Згідно із законопроектом №6327, у тариф закладається оплата праці медичних працівників розміром не менш ніж 250% середньої заробітної плати в Україні станом на липень року, що передує року, в якому будуть застосовуватися тарифи. Тобто якби тарифи затверджувалися 2017-го, ця сума становила би 13 400 грн. без урахування податків.

При цьому реформа передбачає відмову від тарифних сіток та вільне формування ринку зарплат у комунальних медичних закладах. Це значить, що рівень зарплати медичного працівника базуватиметься на його / її компетенції, будуть створені умови для гнучкого визначення заробітної платні, як це відбувається, наприклад, у приватних клініках.

Хоч і треба більш пильно придивитися до всіх складових цього процесу, бачимо, що початок покладено. Просто не буде – це точно, але стара система фінансування медицини давно перестала влаштовувати як більшість медиків, так і суспільство в цілому.

Теги: , , , ,


Українська медична спілка © 2016