Укр. Рос.
 

До реформи первинної медичної допомоги приєднаються 9 приватних клінік

censor_news_big321

Договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) для приєднання до реформи системи надання первинної медичної допомоги найближчим часом підпишуть 9 приватних медичних установ.

Про це на брифінгу повідомив керівник НСЗУ Олег Петренко, передає БізнесЦензор з посиланням на Інтерфакс-Україна.

“Приватні установи зараз допрацьовуються. Сподіваємося завтра (в п’ятницю, – ред.) підписати договори. За даними, наданими нашою командою, буде підписано як мінімум дев’ять договорів”, – сказав Петренко.

За словами глави служби, таким чином, 149 комунальних некомерційних підприємств (КНП) і дев’ять приватних медустанов з 1 липня почнуть отримувати кошти від НСЗУ за регламентований перелік медичних послуг.

“Вперше у нас реалізується можливість рівності перед законом закладів охорони здоров’я всіх форм власності. Тобто, абсолютно однаково установи приватної форми власності та комунальні і державні можуть розраховувати на підписання договорів”, – зазначив Петренко.

Глава НСЗУ також повідомив, що спочатку служба отримала 233 заяви на підписання договорів: 186 – від КНП, 21 – від комунально-бюджетних установ, 26 – від приватних. Частина медзакладів, які подали заяви на підписання договорів, не впоралася з деякими технічними вимогами.

У свою чергу, заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк зазначив: незважаючи на те, що з 1 липня не почнуться кардинальні зміни, вже спостерігаються зміни позитивні.

“У цих 149 КНП починаються зміни, навіть зміни в менталітеті. Ми бачимо, що лікарі стають більш доброзичливими до пацієнтів, починають організовувати місця для інвалідних колясок, телефонні записи на прийомі, роблять “ярмарки здоров’я”… І це як раз те, на що ми розраховували, впроваджуючи принцип “гроші за пацієнтом”, коли медустанова розуміє: якщо добре обслуговувати, то люди прийдуть”, – сказав чиновник.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів на засіданні в середу, 13 червня, прийняв рішення по забезпеченню в третьому кварталі фінансування надання медичної допомоги комунальними установами первинної ланки, що не підписали договору з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) за програмою державних медичних гарантій.

За підсумками “першої хвилі” підписання договорів з НСЗУ 149 закладів первинної медичної допомоги в 22 областях з 1 липня почнуть працювати за новою системою фінансування. Ці установи охоплюють близько 20% населення України.

Другий етап підписання договорів з НСЗУ буде оголошений в кінці липня.

Новий механізм фінансування передбачає введення принципу “гроші йдуть за пацієнтом”, згідно з яким пацієнт вибирає собі сімейного лікаря (терапевта, педіатра) незалежно від місця прописки. Лікар, в свою чергу, отримує дохід, який залежить від кількості пацієнтів, які підписали з ним декларації.

За оцінками Міністерства охорони здоров’я, створення конкуренції між медичними установами, а також лікарями, дозволить поліпшити якість медичних послуг і значно підвищити рівень оплати праці медпрацівникам.

Базовий тариф за пацієнта, який підписав декларацію з лікарем, становить 370 грн. До нього застосовуються вікові коефіцієнти: за дитину до 5 років – 4 (1480 грн), для дітей від 6 до 17 років – 2,2 (814 грн), для дорослих від 18 до 39 років – 1 (370 грн), для дорослих від 40 до 64 років – 1,2 (444 грн), для людей старше 65 років – 2 (740 грн).

В даний час більше 8 млн осіб вже підписали декларації з лікарями. У деяких регіонах декларації про вибір лікаря подали більше третини жителів. Серед лідерів Вінницька (37% населення), Харківська (32%), Полтавська (31% населення), Чернівецька (26% населення) і Житомирська (25%) області.

Джерело: https://biz.censor.net.ua/n3071477

Теги: , ,


Українська медична спілка © 2016