Укр. Рос.
 

Безкоштовне медичне обслуговування

medicina_d4fd0

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів. В усіх лікувально-профілактичних закладах системи охорони здоров’я надається гарантований рівень медичної допомоги, який визначений постановою КМУ від 11.07.02 № 955 “Про затвердження програми надання громадянам гарантованої державної безоплатної медичної допомоги”.
В лікувально-профілактичних закладах усіх типів впроваджені в роботу тимчасові галузеві стандарти якості надання медичної допомоги, де визначено обсяги діагностичних, лікувальних та профілактичних процедур, які виконуються в амбулаторно-поліклінічних та стаціонарних закладах для дорослого та дитячого населення. Зазначені нормативи затверджені відповідними наказами МОЗ України (№226 від 27.07.98, № 502 від 28.12.02, № 503 від 28.12.02, № 507 від 28.12.02, № 191 від 05.05.03).

Надання медичної допомоги пільговим верствам населення, які визначені чинним законодавством, є пріоритетним. Категорії населення, перелік захворювань, у разі амбулаторного лікування яких, лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються на пільгових умовах, визначені Постановою КМУ від 17.08.98 № 1303 “Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення.”

м. Київ: для медикаментозного забезпечення пільгових категорій сформована мережа аптечних закладів, які надають усі види фармацевтичних послуг населенню та лікувально-профілактичним закладам міста на високому професійному рівні. Визначено 67 спеціалізованих аптек та 73 аптечних пункти аптечного об’єднання “Фармація”. Визначені аптеки здійснюють безкоштовний відпуск лікарських засобів та виробів медичного призначення за пільговими рецептами. Аптеки територіально закріпленні за поліклінічними відділеннями та забезпечені необхідною номенклатурою лікарських засобів, до яких входить більш як 2,5 тис. найменувань. В аптеках впроваджена програма механізованої обробки пільгових рецептів, яка забезпечує аналіз цінової характеристики виписаних лікарських засобів та їх призначення по кожному індивідуальному рецепту. В ЛПЗ міста системи ГУОЗ та МЗ впроваджена формулярна система лікарських засобів та виробів медичного призначення. Забезпечення закладів лікарськими засобами відбувається відповідно до бюджетного фінансування.

Сумська обл.: під час проведення Всеукраїнської акції “Зір” в листопаді 2003 року, міський відділ охорони здоров’я виділив кошти в сумі 27 тис. гривень на придбання офтальмологічним відділенням 5-ї міської клінічної лікарні 200 штучних кришталиків для проведення безкоштовних операцій по видаленню катаракти ветеранам війни, інвалідам праці та пенсіонерам.

Офтальмологічним відділенням лікарні вже прооперовано і відновлено зір майже у 40 ветеранів та інвалідів міста.

В Сумах відбулось відкриття Регіонального “Кризового центру соціально-психологічної допомоги”. На відкритті були присутні Голова Державної комісії України у справах сім’ї та молоді В. Довженко, перший заступник голови обласної державної адміністрації М. Соколов, перший заступник директора державного центру соціальних служб для молоді О. Сергієчко, представники міської влади та засобів масової інформації.

Кризовий центр соціально-психологічної допомоги – це спеціалізована служба обласного центру соціальних служб для молоді, створена для надання комплексної соціально-педагогічної, психологічної, соціально-медичної, соціально-економічної, юридичної та інформаційної допомоги дітям, молоді та сім’ям, які перебувають у кризовій ситуації або зазнали різних форм насилля.

Центр працює цілодобово, обслуговує дітей, молодь віком від 18 до 28 років та різні категорії сімей, які перебувають у кризовій ситуації. При необхідності клієнтам надається притулок для тимчасового перебування (до 30 діб). Номінальна чисельність осіб – 16 чоловік. До центру не приймаються особи у стані алкогольного, токсичного чи наркотичного сп’яніння. Центр надає соціальні послуги особам, які звернулися за власною ініціативою або за направленням центрів соціальних служб для молоді. Послуги, що надаються центром, є державними і здійснюються безкоштовно. Вони ґрунтуються на принципах законності, дотримання прав людини (дитини), доступності, конфіденційності, відповідальності за дотримання етичних та правових норм, добровільності у прийнятті допомоги. Під час перебування у кризовому центрі клієнти можуть бути забезпечені безкоштовним харчуванням.

Одночасно з метою профілактики суїцидальної поведінки, зменшення самогубств серед населення та надання на сучасному рівні термінової психологічної допомоги громадянам різних вікових категорій при Сумській міській клінічній лікарні № 5 був відкритий суїцидологічний центр. До складу центру входять служба “телефон довіри”, кабінет соціально-психологічної допомоги, кабінет народної та нетрадиційної медицини. В середньому за добу до “телефону довіри” надходить до 30 дзвінків.

Лікарями кабінету суїцидологічного центру проводяться консультації в стаціонарі та вдома. Регулярно з медичними працівниками міста проводяться заняття по профілактиці самогубств та надається допомога громадянам, які переживають кризові або психотравмуючі ситуації.

Рівненська обл.: 2003 року цільовими рентгенпрофоглядами на туберкульоз охоплено майже все підлягаюче доросле населення (512 на 1000 дорослого населення). У важкодоступних селах пересувними флюороустановками обстежено 47290 чоловік. Оглянуто на туберкульоз 99,4% дітей. Всім виявленим віражним дітям проведена хіміопрофілактика туберкульозу, внаслідок чого захворюваність дітей локальними формами туберкульозу порівняно з 2002 р. зменшилась на 8%.

Станом на 01.01.2004 р. в області знаходиться на обліку 2873 інсулінозалежних хворих, для їх потреб придбано 72341 флакон інсуліну вітчизняного виробництва на суму 1696,9 тис. грн., за рахунок коштів МОЗ України та за кошти місцевого бюджету придбано 220 флаконів на суму 6228 грн. Крім того закуплено інсуліну імпортного виробництва за централізовані кошти – 14020 флаконів на суму 541537 грн. та кошти місцевого бюджету – 13866 флаконів на суму 416000 грн.

Кіровоградська обл.: „Шляхами добра” – таку назву має акція, яку проводить Національний фонд соціального захисту матерів і дітей „Україна – дітям”. Останнім часом Кіровоградщина завдяки керівництву фонду отримує суттєву гуманітарну допомогу, яка необхідна дитячим закладам. Представник фонду Т. П. Когут вручила продукти харчування, ліки, вітаміни для дитячого відділення Маловисківської ЦРЛ. За сприяння почесного президента Фонду Л. Кучми отримано також вітаміни і лікарські засоби для гематологічних хворих.

У Кіровоградському пологовому будинку № 1 почав роботу сімейна пологова зала, відкриття якої, за словами заступника головного лікаря пологового будинку по медичній частині Т. Грач, означає подальше виконання цим закладом умов, за якими працюють лікарні – „доброзичливого ставлення до дитини”. Подружжя, яке вирішує народжувати разом, вчиться у школі материнства та відповідального батьківства.

Полтавська обл.: На виконання обласної програми “Антигепатит” з початку року в м. Полтаві розпочав свою роботу обласний гепатологічний центр.

Передумовою його створення було бажання вплинути на ситуацію щодо поширення вірусних гепатитів та зменшення їх негативного впливу на стан здоров’я населення. Згідно з даними ВООЗ, в різних країнах світу вірусами гепатитів інфіковано близько 2 млрд. осіб.

Основними завданнями гепатологічного центру є надання кваліфікованої, комплексної гепатологічної допомоги пацієнтам з гострими і хронічними захворюваннями печінки.

За період роботи центру вже обстежено понад 200 осіб, взято на диспансерний облік понад 50 чоловік з діагнозом “Хронічні вірусні гепатити”. Діагноз майже у всіх випадках підтверджено серологічно та вірусологічно.

В лікуванні хворих застосовуються новітні схеми лікування з використанням індукторів інтерферону, противірусних засобів, циклоферону та гепатопротекторних засобів: (гептрал, левасил, ліволін, глюторгін).

Всі хворі, які отримали комбіновану терапію противірусними препаратами та індукторами інтерферону, отримали позитивний результат. Після лікування стан хворих поліпшився, покращились біохімічні показники крові, зменшилось вірусне навантаження. Хворі продовжують знаходитись на диспансерному обліку.

Запорізька обл.: після капітального ремонту відкрито гінекологічне відділення на 30 ліжок в обласній клінічній лікарні на виконання Програми “Репродуктивне здоров’я 2001-2005”, “Комплексні заходи щодо поліпшення медичного обслуговування сільського населення на 2002-2005 роки” з метою покращання надання спеціалізованої медичної допомоги жінкам, хворим на гінекологічні захворювання, та вагітним, в першу чергу із сільських районів області.

Теги: , ,

Українська медична спілка © 2016