Укр. Рос.
 

Б. Тодуров та В. Медведчук vs МОЗ України

14633085_1869281703294647_3214125203554644830_n

Ми наводимо посилання як на оригінальний пост Б. Тодурова, розміщеного на його сторінці в інтернеті , так і відповідь на критику з боку Міністерства. Аби не приймати якусь певну сторону конфлікту, ми закликаємо кожного робити власні висновки. Звертаючись до звинувачень на адресу Міністерства щодо загибелі десятків тисяч співвітчизників, наш видатний хірург, імовірно, хотів підкреслити важливість проблеми, а вийшло звинувачення, яке по суті означає, що в клініку звернулося більше 10 тисяч конкретних громадян, яким було відмовлено в лікуванні через відсутність фінансування, і які померли, причому померли саме в результаті відмови здійснити лікування протягом кількох місяців – в той час, коли існувала проблема фінансування через імовірну повільну роботу нової команди МОЗ. Очевидно, що це неправда, і ми впевнені, що не зовсім це мав на увазі в своєму зверненні шановний хірург. Таке тлумачення і пропозиція збирати реальну доказову базу під подібні звинувачення привернули увагу “регіоналки” Олени Бондаренко, а також Віктора Медведчука, який вже встиг підхопити емоційне звернення, і запропонував підключитися до цього питання. Оскільки фігура цієї людини, м’яко кажучи, не дуже однозначна, прагнення видатного лікаря також може потрапити «під сумнів», і опоненти Б. Тодурова негайно нагадають останньому, що очолюваний ним центр побудував не він, а народ України на народні гроші, а його заслуги зводяться до його минулої наближеності до керівництва країни. Держава брала кошти в кредит, які віддавати доводиться нам, і виділяла ці кошти виключно своїм. І такого розвитку подій нам би дуже не хотілося, адже Б. Тодуров – дійсно видатний хірург.

Відповідь на критику з боку Міністерства охорони здоров’я з’явився досить швидко, і була точною, як і належить інформації від офіційної установи. Зокрема, відповідь підтвердила виділення коштів в сумі, яку просив Б. Тодуров, а це майже 1/7 частина всіх коштів, виділених на лікування серцево-судинних захворювань в Україні. Б. Тодуров – людина з неабиякими не тільки професійними, а й людськими якостями, і його центр отримав порівняно чималі гроші, але ж існує два інших київських великих, більш «старих» і не менш заслужених центри (ім. Амосова, ім. Стражеска) , не кажучи вже про десятки обласних та районних відділень, які намагаються розвиватися і надавати кваліфіковану допомогу на місцях. Адже тоді інцидент був би вичерпаний на ранній стадії, а так проблема вийшла в площину публічного обговорення.

Ми також ставимося з великою повагою до цього професіонала і завжди раді підтримати, коли дискусія розвивається навколо об’єктивних фактів.

Теги: ,

Українська медична спілка © 2016